K-Mihrabani.Ibda3.Org
به‌خێر بێیت میوانی به‌ڕێز ،هیوادارم زۆرترین سوود وه‌ربگریت
ئه‌گه‌ر خوازیاریت سوود به‌خش بیت تکایه‌ ببه‌ به‌ ئه‌ندام
K-Mihrabani.Ibda3.Org
به‌خێر بێیت میوانی به‌ڕێز ،هیوادارم زۆرترین سوود وه‌ربگریت
ئه‌گه‌ر خوازیاریت سوود به‌خش بیت تکایه‌ ببه‌ به‌ ئه‌ندام
K-Mihrabani.Ibda3.Org
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

K-Mihrabani.Ibda3.Org

الرئيسيةالبوابةأحدث الصورالتسجيلدخول

میلله‌تی ئیسلام چی به‌سه‌ر دێت؟

كاتب الموضوعرسالة
MIHRABANI
بـــه‌رێوبه‌ر
بـــه‌رێوبه‌ر
MIHRABANI

ڕه‌گه‌ز : انثى بــه‌رواری تۆماربوون : 31/10/2010
تـــه‌مه‌ن : 32
پیشه‌ خوێنــــدکار
وێــبگه‌ WWW.K-MIHRABANI.IBDA3.ORG
به‌شــداریه‌کان : 155
پـــله‌ی ڕێزلێنان : 434
ره فتار : 0

میلله‌تی ئیسلام چی به‌سه‌ر دێت؟ Empty
مُساهمةموضوع: میلله‌تی ئیسلام چی به‌سه‌ر دێت؟   میلله‌تی ئیسلام چی به‌سه‌ر دێت؟ Icon_minitimeالسبت يناير 01, 2011 7:40 pm

پێغه‌مبه‌ری خۆشه‌ویستمان ده‌فه‌رمووێ : ( یوشك أن تداعی علیکم الأمم من کل افق ، کما تداعی الأکلة علی قصعتها . قلنا : یا رسول الله أمن قلة بنا یومئذ ؟ قال أنتم یومئذ کثیر ولکنکم غثاء کغثاء السیل تنزع المهابة من القلوب عدوکم ویجعل في قلوبکم الوهن . قالوا : وما الوهن ؟ قال : حب الحیاة و کراهیة الموت ) .
رواه‌ ‌أحمد وابو داود

واته‌ : ( ڕۆژێک به‌ ڕێوه‌ دێت که‌ میلله‌تانی دنیا له‌ هه‌موو لایه‌که‌وه‌ به‌سه‌رتاندا داگیرتان بکه‌ن هه‌روه‌ک چۆن کۆمه‌ڵێکی زۆرخۆر په‌لاماری سفره‌یه‌کی خواردن ده‌ده‌ن ! وتیان : ئه‌ی پێغه‌مبه‌ری خوا ( درودی خوای له‌سه‌ر بێت) له‌به‌ر ئه‌وه‌یه‌ له‌و ڕۆژه‌دا که‌مین؟ فه‌رمووی : ئه‌و ڕؤژانه‌ ئێوه‌ زۆرن ! به‌ڵام وه‌ک که‌فی سه‌ر لافاون ! هه‌ر چی سام و هه‌یبه‌تتان هه‌یه‌ له‌ دڵی دوژمنه‌کانتاندا نامێنێت و دێته‌ ده‌ره‌وه‌ ( هه‌ر ئه‌وه‌ نا به‌ڵکو) ترس و بێ هێزییه‌کش ده‌که‌وێته‌ دڵتان .. ووتیان ترس و بێ هێزی چییه‌؟ فه‌رمووی : خۆش ویستنی ژیان و ڕق و حه‌زنه‌کردن له‌ مردن.
https://k-mihrabani.yoo7.com

میلله‌تی ئیسلام چی به‌سه‌ر دێت؟
صفحة 1 من اصل 1